Dekoracje ślubne z lampek – modna ozdoba sali weselnej

Przygotowanie wesela wymaga zorganizowania nie tylko wyżywienia czy muzyki – takie okazje potrzebują także stosownej oprawy. Bywa, że młodzi pozostawiają udekorowanie sali jej właścicielom (zdarza się tak gdy w cenie menu mamy dekoracje), określając jedynie, jakiego efektu by oczekiwali. Jednak domy lub sale weselne często dysponują tylko określonym wyposażeniem, jakie niekoniecznie odpowiada nowożeńcom. Stąd też wiele osób decyduje się na wynajem ozdób ślubnych i samodzielne przystrojenie wnętrza.

Dekoracje te to przede wszystkim kompozycje kwiatowe, jak i elementy oprawy stołów i krzeseł. Coraz częściej zwraca się również uwagę na atrakcyjne oświetlenie. I nie chodzi tu tylko o świece – lampki, girlandy ledowe, lampiony… to tylko niektóre propozycje.

Jeśli szukasz inspiracji, jak ozdobić salę na wesele – zachęcamy do przeczytania tego artykułu. Dowiesz się, jak przystroić wnętrze za pomocą lampek, gdzie najlepiej będzie wyglądać girlanda oświetleniowa oraz skąd wziąć takie akcesoria.

Dlaczego warto wybrać oświetlenie dekoracyjne?

Gra światłem w czasie wesela to znakomity sposób na zbudowanie romantycznego klimatu. Dodatkowo oświetlenie, charakteryzujące się zwykle niższą temperaturą barwową, pomaga w stworzeniu ciepłej atmosfery, co sprzyja zabawowemu nastrojowi.
Oprócz tego takie ozdoby, jak girlanda żarówkowa, mogą albo maskować potencjalne niedociągnięcia sali, albo podkreślać najważniejsze jej miejsce. Poza tym odpowiednio umieszczone lampki skutecznie zastępują zwykłe oświetlenie, a po zmroku – dodają charakteru całemu wydarzeniu.

Ozdoby świetlne da się efektownie łączyć z innymi dekoracjami. Kompozycje kwiatowe oplecione łańcuchem lampek? A może lampiony, w których – zamiast świec – znajdują się ledowe światełka? Pomysłów jest naprawdę wiele!

Podświetlany sufit

Bal pod gwiazdami – tak można nazwać ten rodzaj dekoracji. Kilka szeregów długich łańcuchów świetlnych, podwieszonych pod sufitem, zbuduje niesamowitą atmosferę. Taka dekoracja zrobi ogromne wrażenie szczególnie w czasie pierwszego tańca. Lekki półmrok, rozświetlany tylko przez niewielkie punkciki i kołyszący się do melodii nowożeńcy – samo wyobrażenie takiego widoku zapiera dech w piersi.

Tego typu oświetlenie najlepiej spisuje się na dużych powierzchniach. Kształt natomiast determinuje układ lampek – w podłużnych wnętrzach można stworzyć efektowny „dach” ze świateł, ułożonych równolegle. W kwadratowych zaś, np. w namiotach eventowych, łańcuchy powinny rozchodzić się gwiaździście od środka do ścian. Jeśli do tego dojdą dodatkowe ozdoby – np. girlandy z materiałów lub liści, uzyska się efekt, od którego trudno oderwać wzrok.

Ściany świetlne

Miejsce państwa młodych powinno się wyróżniać spośród innych. Chodzi tu nie tylko o stosowną dekorację stołu czy krzeseł. Doskonałym pomysłem jest np. żarówkowa girlanda oświetleniowa, jaką wiesza się na powierzchni za nowożeńcami. Najlepiej sprawdzi się ona w warunkach, gdy stolik młodych stoi bliżej ściany lub dużego okna.

W połączeniu z dekoracjami, ciągnącymi się przez całą wysokość nawierzchni, girlanda będzie pięknie się prezentować i wyraźnie zaakcentuje to miejsce. Warto zauważyć, że tego typu ozdoba często występuje w kilku wariantach. Ledowa girlanda z kulkami znakomicie wpisuje się np. w klimat glamour i klasyczny. Z kolei żarówkowa, której elementy przypominają stare żarówki, idealnie pasuje do aranżacji rustykalnych i romantycznych.

Lampiony z żarówkami

Miejsca, przy których siedzą weselnicy, również wymagają stosownej dekoracji i oświetlenia. W tym wypadku można wyjść poza tradycyjne świeczki i zdecydować się na splątany w kłębek łańcuch światełek. Ten niewielki akcent perfekcyjnie będzie komponować się z innymi lampkami, jednocześnie budząc zainteresowanie swoją mniej typową formą.

Dekoracje oświetleniowe – skąd wziąć?

Ozdobne oświetlenie dostępne jest przede wszystkim w ofercie wypożyczalni, proponujących wynajem dekoracji na wesele. Girlanda – żarówkowa, jak i ledowa, znajduje się w asortymencie Event Chair. Dzięki temu, że w naszym katalogu przedstawiamy różne rodzaje oświetlenia weselnego, z łatwością udekorujesz salę w takim klimacie, w jakim pragniesz.