Jak działa wypożyczalnia dekoracji? Czemu warto skorzystać z jej zasobów?

Organizacja wesela jest zadaniem mocno angażującym. Wymaga zaplanowania atrakcji, zamówienia cateringu, zespołu muzycznego… ale i odpowiedniej oprawy. Dekoracje bowiem dopełniają całą atmosferę i bez nich trudno w ogóle mówić o przyjęciu. Przygotowanie tego dnia wiąże się więc z poświęceniem dużej ilości czasu, jak i pieniędzy. Nic dziwnego, że młodzi szukają różnych metod optymalizacji ponoszonych kosztów, jak i szybszych rozwiązań. By zaoszczędzić, przyszli małżonkowie często stawiają na gotowe propozycje domów weselnych lub decydują się na zakup tanich dekoracji ślubnych. W jednym i w drugim przypadku bywa tak, że są one mało satysfakcjonujące i nie budują odpowiedniego efektu. Dlatego, mimo napiętego budżetu, młode pary wybierają nierzadko zakup bardziej kosztownych akcesoriów.

Jest jednak dużo atrakcyjniejsza opcja – wynajem ozdób na wesele. Niewiele osób wie, w jaki sposób działa wypożyczalnia z taką ofertą, przez co nie zawsze decydują się na takie usługi. Dlatego z tego wpisu dowiesz się więcej o tym, jak m.in. funkcjonuje EventChair i dlaczego prezentowane propozycje to najlepszy sposób na zorganizowanie dekoracji czy wielu innych, mniejszych i większych elementów wyposażenia, potrzebnego na przyjęciu weselnym. Jeśli więc chcesz wiedzieć, czemu wynajem się opłaca – przeczytaj ten wpis!

Jak działają wypożyczalnie?

Przede wszystkim firma zajmująca się wypożyczaniem ozdób i akcesoriów na wesele ma bogate zasoby różnych produktów. Dzięki temu jest w stanie dostarczyć artykuły na niemal każdą imprezę, utrzymaną w dowolnym klimacie. Zwykle wypożyczalnia umożliwia albo odbiór osobisty, albo – po ustaleniu z klientem – przesyła wynajęte sprzęty kurierem pod wskazany adres.

Większość tego typu przedsiębiorstw, w tym też EventChair, pobiera kaucję. To ważny element, gdyż na weselach zdarzają się różne wypadki, np. obrus może zostać poplamiony woskiem, a na materiale mogą pojawić się rozdarcia. Konieczność naprawy lub zakupu nowego produktu to koszt, wymagający stosownego pokrycia. Oczywiście kaucja, nawet jeśli uszczuplona, zawsze wraca do wynajmującego – i to w jak najkrótszym czasie!

Dbamy o to, by klienci mogli liczyć też na elastyczne terminy. Dlatego ustalamy je indywidualnie z każdym zainteresowany naszą ofertą. Dotyczy to zarówno odbioru czy wysyłki, jak i zwrotu dekoracji do wypożyczalni.

Poza tym świadczymy profesjonalne doradztwo. W ten sposób pomagamy młodym parom dobrać optymalne rozwiązania na ich wymarzone wesele. Jeśli przyjęcie odbywa się w plenerze, możemy zaproponować np. klatki dekoracyjne, stanowiące niebanalną i romantyczną dekorację. Dostarczamy także różne komplety sztućców, w tym złote – idealnie nadające się zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych aranżacji. Pomożemy też dobrać komplet pasujących podtalerzy – efektownych akcesoriów, jednocześnie chroniących obrusy przed poplamieniem.

Dlaczego to się opłaca?

Profesjonalne doradztwo to przede wszystkim znaczna oszczędność czasu, a ten w przypadku organizacji wesela, jest niezwykle cenny. Porady specjalistów pomogą szybko dobrać pasujące do uroczystości dekoracje. Z drugiej strony wybór ozdób w wypożyczalni pozwala uniknąć bolesnych kompromisów na linii jakość-cena. Stawiając na atrakcyjny wynajem, masz szansę zyskać naprawdę piękne akcesoria, za które zapłacisz nawet 2/3 mniej niż przy ich zakupie.

Z drugiej strony nabywanie dekoracji na wesele wiąże się z jeszcze jednym problemem – najpewniej skorzysta się z nich tylko raz w życiu. Co potem? Ich sprzedaż zajmuje kolejny czas, a do tego nie gwarantuje zwrotu nawet połowy wydatku! Tym samym najczęściej wydaje się pieniądze na produkty, które zostaną użyte tylko przy okazji jednej uroczystości. Później zaś nie wiadomo, co z nimi zrobić.

Dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług, jakie może zaoferować profesjonalna wypożyczalnia dekoracji ślubnych. Wynajem jest nie tylko tani, ale i wygodny, a do tego – dużo mniej angażujący. Po wszystkim wystarczy odesłać pożyczone produkty w wyznaczonym terminie i jak najlepszej kondycji i nie trzeba się niczym przejmować.