Naturalizm i zero waste na weselu – jak zrealizować taką wizję ślubu?

Czy zaślubiny mogą być zorganizowane w zgodzie ze swoimi wartościami? Mogą – a nawet powinny! Jeśli na co dzień żyjesz w duchu naturalizmu i nie lubisz nic marnować – rozważ, jak podejść do dekoracji sali weselnej w tym nurcie. Podpowiadamy: skorzystaj z oferty krzeseł i ozdób na wynajem! Zainteresowany? Czytaj dalej!

Wesele zero waste – czemu ma sens?

Uroczystości ślubne w konwencji naturalizmu i zero waste zyskują na popularności. Coraz więcej osób żyje świadomie, dbając o środowisko i nie chcąc się przyczyniać do jego niszczenia. Współcześnie pary młode często stawiają na wynajem akcesoriów, ręcznie robione elementy dekoracji oraz przemyślane ilości jedzenia. Pozwala to zminimalizować ilość śmieci powstałych po całym wydarzeniu. Co więcej, młodzi czują, że organizują event w zgodzie z wyznawanymi na co dzień wartościami. Kierują się ideą eko cały czas – nawet od święta.

Jak podejść do tematu organizacji?

Na początek trzeba zastanowić się, w jakiej konwencji chce się mieć ślub. Od tego zależy m.in. stylizacja stołów, krzeseł, sposób przyozdobienia sali weselnej czy wreszcie garderoba przyszłych małżonków. Wówczas da się też ustalić, które rzeczy można wynająć (np. girlandę żarówkową), a które wykonać samodzielnie. Warto usiąść we dwoje i omówić, jak ma wyglądać cała uroczystość. Pozwoli to uniknąć zbędnego kupowania rzeczy w przedślubnej gorączce.

Meble i wyposażenie sali – wybierz te na wynajem

W wielu obiektach umożliwiających organizację wesela nie ma zbytniego wyboru, jeśli chodzi o meble. Gdy więc zależy Ci na konkretnym typie czy określonym stylu, pozostaje ich wynajęcie. W EventChair proponujemy kilka wariantów krzeseł na eventy – w tym na wesela w salach i plenerowe. Zapewniamy transport mebli na miejsce uroczystości. Dzięki temu para młoda nie musi przejmować się dodatkowym zadaniem. Oferujemy również eleganckie stoły bankietowe oraz drewniane modele vintage, a także ścianki na ślub w ogrodzie. Dla urozmaicenia wystroju i wzbogacenia tła do zdjęć proponujemy ozdobną konstrukcję z drewna – w kształcie łuku.

Akcesoria do dekoracji sali weselnej

Organizując ślub i wesele w klimacie zero waste warto postawić na ozdoby i akcesoria wielokrotnego użytku. Te raz kupione, np. papierowe czy balonikowe, często potem lądują na dnie szafy lub w koszu… A przecież można wybrać coś, co posłuży później innym parom. My w swojej ofercie mamy takie dodatki jak:

  • szklane świeczniki wiszące i stojące,
  • ozdobne stojaki na kwiaty,
  • dekoracyjna klatka,
  • lampiony do przyozdobienia kościoła lub ścieżki w ogrodzie,
  • oświetlenie LED i girlanda żarówkowa.

Wynajem pozwoli zapobiec zbędnym zakupom i gromadzeniu przedmiotów. Z licznych propozycji EventChair bez problemu uda się wybrać wymarzone produkty i ozdobić salę weselną bądź plenerowe miejsce wydarzenia w zgodzie z wybranym stylem imprezy.

Ubiór, zaproszenia, stoły – co tu można zrobić?

W miejsce sezonowych, ciętych roślin, które potem zwiędną i zmarnieją, niektóre pary wybierają roślinne dekoracje w doniczkach. Ponadto opłaca się znaleźć tekstylia stołowe, wpisujące się w ekologiczny charakter eventu. Wypożyczone obrusy i serwetki, a także podstawki pod talerze wspaniale ozdobią weselne stoły.

Nierzadko panny młode decydują się na suknię ślubną z drugiej ręki. Bywa, że szukają takiej wykonanej z naturalnych tworzyw – np. lnu. Dopasowują do niej skromne dodatki w klimacie rustykalnym czy vintage. Zgodne z przewodnim motywem całego wesela mogą być też zaproszenia. W katalogach wielu drukarni można znaleźć druki wykonywane na papierze z recyklingu. Warto to rozważyć!

Wynajem krzeseł i akcesoriów – skorzystaj ze sprawdzonej oferty!

Jeżeli rozważasz wypożyczenie mebli i akcesoriów do dekoracji, wybierz sprawdzoną firmę. EventChair wspiera pary młode w organizacji wesela od samego początku. Zapraszamy na spotkanie! Wspólnie omówimy Wasze oczekiwania. Chętnie pomożemy wykreować ślubną uroczystość marzeń – czy to w sali weselnej, czy w plenerze.