Przyjęcie weselne w domu lub ogrodzie – jak je zorganizować?

Choć zdecydowana większość osób kojarzy wesela z dużymi eventami, to wciąż nie brakuje młodych, decydujących się na organizację przyjęcia w domu lub w ogrodzie. Czasem wynika to z zamiłowania do kameralnych imprez. Bywa też uwarunkowane budżetem. W obecnym czasie jednak małe wesela są podyktowane sytuacją pandemiczną, jaka panuje na świecie. Obostrzenia dotyczące liczby gości, jak i zdrowy rozsądek nakazują, by świętować ten wyjątkowy dzień w nieco innym entourage’u niż zwykle.

Nie oznacza to jednak, że przyjęcie weselne w takiej odsłonie będzie nieudane. Wręcz przeciwnie! Istnieje kilka dużych zalet organizowania go w warunkach domowych. Jeśli i Wy myślicie o tym, by wydać wesele we własnym domu lub ogrodzie – przeczytajcie ten artykuł. Dowiecie się z niego, o czym należy pamiętać, by przygotować imprezę, jaka na długo zapisze się w pamięci gości.

Zalety imprezy weselnej w domu

Jakie korzyści płyną ze zorganizowania przyjęcia weselnego we własnym mieszkaniu? Przede wszystkim dużo swobodniejsza atmosfera. Etykieta, jaką trzeba trzymać w restauracji czy sali bankietowej, schodzi na bok. Każdy wie, że jest wśród swoich i można się po prostu bawić.

Z drugiej strony – nie goni Was czas. Bawicie się dokładnie tyle, ile chcecie i jak długo siły pozwolą. Poza tym – wesele we własnym domu pozwala Wam przygotować takie dekoracje, jakie faktycznie Wam się podobają. Wybieracie ulubiony motyw, jeśli czegoś nie macie – sięgacie po wynajem, jaki oferuje wypożyczalnia dekoracji weselnych i stroicie dom tak, jak lubicie.

Wesele w domu a jedzenie

Posiłki dla gości to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów, o jakich należy pamiętać, szykując wesele. W tym przypadku macie dwie możliwości – albo zamówić profesjonalny catering i później po prostu podgrzewać i wykładać dania na półmiski, albo samodzielnie przygotować potrawy. To drugie rozwiązanie jest o tyle ciekawe, że swobodniejsza atmosfera wesela w domu nie wymusza wykwintnej kuchni. Mogą być to proste i lubiane dania – ważne, by po prostu się pojawiły i były smaczne. Jeśli natomiast planujecie przyjęcie w ogrodzie – niezastąpiony będzie grill, jaki z pewnością stanie się dodatkową atrakcją.

Zadbajcie o dobrą muzykę

Nawet jeśli organizujecie wesele w domu, to warto przygotować odpowiednią playlistę. Wybierzcie neutralne kawałki, raczej spokojniejsze, które będą tłem dla rozmów przy stole. W pewnym momencie atmosfera na pewno się rozluźni i, jeśli tylko macie trochę więcej przestrzeni, będzie można potańczyć przy bardziej energicznych piosenkach. Jeżeli natomiast przyjęcie odbywa się w ogrodzie, warto zdecydować się na wynajem odpowiedniego nagłośnienia – chyba że dysponujecie własnym sprzętem.

Zapewnijcie odpowiednią przestrzeń i udekorujcie ją

Każdy z gości najpewniej wie, jak wygląda Wasz dom. Warto więc ich nieco zaskoczyć. W końcu to wyjątkowa chwila, jaką należy celebrować, nawet jeśli odbywa się we własnych 4 ścianach. Wybierzcie motyw, jaki Was pociąga – styl glamour, industrialny, rustykalny czy ECO. Następnie sięgnijcie po akcesoria do dekoracji sali weselnej. Dobra wypożyczalnia zapewni Wam wynajem na atrakcyjnych warunkach najróżniejszych elementów – od sztućców, przez podtalerze, po lampiony, a nawet łuk weselny.

Ważne jest też stworzenie odpowiedniej przestrzeni, w której goście będą się bawić. Sprzęty, jakie tego dnia się nie przydadzą, można albo ustawić pod ścianą, albo przenieść do innego pomieszczenia. Na ich miejsce wstawcie umeblowanie, pozwalające ugościć wszystkich zaproszonych. Wynajem krzeseł i stołów na wesele to znakomita opcja, pozwalająca w przystępnej cenie stworzyć odpowiednią przestrzeń dla weselników. Event Chair, jako profesjonalna wypożyczalnia, zapewni Wam nie tylko odpowiednie umeblowanie, ale i efektowne dekoracje weselne.

Zaplanujcie wesele w domu

Stosując się tylko do tych trzech punktów, z pewnością przygotujecie przyjęcie, jakiego Wasi goście się nie spodziewają. Dzięki temu, że możecie sięgnąć m.in. po dekoracje na wesele na wynajem, macie szansę stworzyć wyjątkową otoczkę imprezy i na ten jeden dzień zmienić mieszkanie i ogród w idealnie pasującą do Waszych upodobań małą salę weselną.