dekoracje-na-wesele-weselne-akcesoria-do-sali-weselnej-wypozyczalnia-dekoracji-weselnych-wynajem-stolow-krzesel-sztucce

Stół weselny – niezbędne dekoracje

Dużą rolę w dekoracji sali weselnej odgrywają stoły i wszystko, co się na nich znajduje. W końcu to one są najbliżej gości i pary młodej, więc i najbardziej przykuwają uwagę. Zastawy, podtalerze, sztućce dekoracyjne, lampiony i wiele innych drobiazgów ozdabiają miejsca, przy których siedzą biesiadnicy oraz mają funkcjonalne znaczenie.

Dlatego, by stworzyć wyjątkowy klimat wesela, warto pochylić się nad tymi pozornie nieistotnymi szczegółami. W tym miejscu znajdziesz kilka wskazówek, ułatwiających dobranie ozdób na stół. Dzięki nim stworzysz efektowny wystrój, jaki zapadnie w pamięć każdemu uczestnikowi imprezy.

3 zasady dekorowania stołów weselnych

Nim dowiesz się więcej o tym, co musi znaleźć się na stole, powinieneś zapoznać się z kilkoma regułami doboru takich dekoracji.

Wybierz styl swojego wesela

Wiele zależy od motywu przewodniego, w jakim chcesz zorganizować swoje przyjęcie. Nim więc zaczniesz myśleć nad wyborem sztućców, podtalerzy, lampek, zastawy i innych dekoracji – zastanów się, na jakim wystroju Ci zależy. To ważne, gdyż to te najmniejsze detale dopełniają charakter imprezy. Przykład? Szklane kule, służące jako lampiony, znakomicie wpiszą się w pełen elegancji styl glamour. Podobnie zresztą jak srebrne, złote czy szklane podtalerze, których wynajem oferuje nasza wypożyczalnia. Natomiast nie będą one pasowały do wesela urządzanego w stylu eko. W takim wypadku lepiej postawić na materiały naturalne lub z recyklingu. Lampiony ze słoików, świeczniki z butelek czy drewniane naczynia to świetny wybór!

Dobór dekoracji do ilości miejsca na blacie

Elementy dekoracyjne, czy to szklane, czy metalowe, oprócz tego, że zdobią dane miejsce, to nie powinny zaburzać przestrzeni między gośćmi. Pełne przepychu dodatki wielu osobom wydają się atrakcyjne, ale są zupełnie nietrafione, jeśli przeszkadzają biesiadnikom w normalnym funkcjonowaniu. Ozdoby nie mogą również być za wysokie – osoby siedzące naprzeciw siebie powinny się bez problemu widzieć i mieć możliwość swobodnego rozmawiania.

Stół, jaki zasługuje na wyróżnienie

Chyba nikt nie ma wątpliwości, które miejsce na weselu jest najważniejsze – stół państwa młodych. Dlatego zasługuje on na wyjątkowe odznaczenie. Oczywiście, większość ozdób, jakie się na nim znajdą, będzie taka sama, jak u innych biesiadników. Chodzi jednak o dodanie pewnych akcentów, które wyróżnią go spośród innych. Mogą być to:

  • kompozycje z innych kwiatów niż na pozostałych stołach,
  • wyróżniające się winietki,
  • bieżniki lub girlandy, wiszące przodem do uczestników imprezy.

Co składa się na dekoracje stołu?

Masz już świadomość, jakich zasad należy się trzymać przy komponowaniu dekoracji stołu. A czy wiesz, co powinno znaleźć się wśród takich ozdób? Podstawa to oczywiście odpowiednia zastawa. To ona skupia główną uwagę uczestników imprezy. Obok niej są sztućce. Nasza wypożyczalnia proponuje też srebrne, złote lub szklane dekoracyjne podtalerze – nie tylko poprawiają one wygląd naczyń, ale i chronią obrus przed zabrudzeniem.

Na stole nie może zabraknąć świeczników czy lampionów. Podobnie zresztą jak kwiatów – drobniejszych wiązanek lub większych bukietów, dopasowanych w myśl zasady nr 2. Kwiaty wiążą się z doborem odpowiednich naczyń na nie – wazony nie zawsze są najlepszym wyjściem. Czasem lepiej postawić np. na przystrojone słoiki.

Drobiazgi dopełniające efekt

Na koniec warto zwrócić uwagę jeszcze na niewielkie elementy, które niekoniecznie muszą wystąpić, ale są coraz popularniejsze na weselach. Pierwsze z nich to oznaczenia miejsc dla uczestników imprezy. Winietki, np. z numerem stolika lub ich imieniem i nazwiskiem pełnią funkcję nie tylko „drogowskazu”, ale i ciekawej dekoracji. Z drugiej strony na stołach weselnych coraz częściej można spotkać również małe upominki dla uczestników przyjęcia. Słodycze czy inne drobiazgi, zamknięte w gustownych pojemniczkach, to nie tylko miły gest, ale i kolejny element, składający się na całość efektownego wystroju.

Pamiętaj – nawet najmniejsze detale, jeśli są odpowiednio dobrane, mogą maksymalnie podbić efekt. Wiele ciekawych propozycji ma też na wynajem nasza wypożyczalnia. Jej asortyment stoi dla Ciebie otworem.