wazony slub

Wazony na weselnym stole — jak stylizować? Najciekawsze pomysły

Organizujesz ślub? Nie zapomnij o kwiatach i wybierz stylowe wazony na stół weselny! Sprawdź, jak zaaranżować miejsca dla gości. Wybierz modne dekoracje sali i zaplanuj wyjątkowe przyjęcie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Wynajem wazonów na wesele

Jedną z najważniejszych ozdób na weselach są rośliny. Kolorowe bukiety, trawy, zboża i pojedyncze kwiaty obwiązane wstążkami wprowadzają do wnętrza wyjątkowy klimat. Muszą jednak być przechowywane w odpowiedni sposób. Co zrobić, by żywe bukiety na długo zachowały swoją świeżość? Przede wszystkim potrzebują stałego dostępu do wody. Wypożyczalnia wazonów na wesele oferuje praktyczne akcesoria, które umożliwiają efektowną ekspozycję roślinności.

Sezonowe kwiaty ślubne

Warto rozpocząć od wyboru gatunków roślin. Najlepszym rozwiązaniem są kwiaty sezonowe. W zależności od panującej pory roku i pogody można dobrać nieco inne bukiety. Kalendarz florystyczny prezentuje się następująco:

  • styczeń i luty — tulipany, gerbery, hiacynty, lilie, ostróżki i hortensje,
  • marzec i kwiecień — bzy, irysy, frezje, jaskry, storczyki i narcyzy,
  • maj i czerwiec — gipsówki, róże, goździki, maki, kalie etiopskie i słoneczniki,
  • lipiec i sierpień — mieczyki, chryzantemy, cynie, dalie i lawenda,
  • wrzesień i październik — wrzosy, orchidee, akacje, dzwonki i aksamitki,
  • listopad i grudzień — margarytki, wilczomlecze, tulipany i anturium.

Dopiero po ustaleniu palety kolorystycznej i gatunku kwiatów należy przystąpić do stylizowania wazonów i wyboru odpowiednich ozdób na stół. W ten sposób łatwiej jest zachować spójność aranżacji oraz wykreować pożądaną przez siebie atmosferę.

Małe i duże wazony

Jaki rozmiar i kształt wazonów jest najlepszy? Drobne dekoracje kwiatowe można umieszczać w małych, szklanych beczułkach lub świecznikach. Duże bukiety natomiast warto włożyć do wysokich pojemników. Zwróć uwagę na punkt widzenia gości. Kwiaty nie powinny utrudniać kontaktu między siedzącymi przy stole osobami. Uwzględnij odpowiednie przerwy między bukietami, stawiaj je w taki sposób, by nie zmniejszały znacząco pola widzenia gości. Ciekawą propozycją są wysokie wazony na stół weselny w kształcie martini. Dzięki długiej, wąskiej nóżce nie zajmują dużo miejsca i można swobodnie ustawić wokół nich talerze, sztućce i szklanki.

Szklane świeczniki

Duży wpływ na atmosferę przyjęcia ma oświetlenie. Chcesz wyczarować przytulny, romantyczny klimat? W takim razie koniecznie sięgnij po świece. Warto zestawić je z ozdobami kwiatowymi, ponieważ będą się efektownie uzupełniać. Wypożyczalnia ślubna oferuje uniwersalne zestawy świeczników. Szklane pojemniki warto ustawić równolegle, na przemian w jednym umieszczając rośliny, w drugim świeczki. Wysokie ścianki zagwarantują bezpieczne wypalanie się ognia. Wokół świeczników można ułożyć też kolorowe wieńce kwiatowe.

Candy bar

Chcesz zaserwować gościom apetyczne ciasta, makaroniki i cukierki? Zainwestuj w candy bar. Na odrębnym stoliku ustaw ceramiczne patery i zamykane pojemniki na ciastka, w których artykuły spożywcze na dłużej zachowują świeżość. To miejsce jest idealną przestrzenią do umieszczenia wazonów z kwiatami. Wszyscy goście będą je dobrze widzieć, a zarazem znajduje się w pewnym oddaleniu i bogato przystrojone bukiety nie będą nikomu przeszkadzać.

Klatki ozdobne

Na weselach w tradycyjnym, romantycznym stylu świetnie sprawdzają się stylowe klatki ozdobne. Często wykorzystywane są do ekspozycji roślin. Wewnątrz warto umieścić naczynie z wodą i bukiet, wieniec lub przystrojone wstążkami kwiaty. Klatki można zastosować jako dekoracje sali weselnej lub pleneru. Mają biały, elegancki kolor i otwierane są od góry za pomocą fantazyjnego haczyka.

Stylizowanie wazonów na wesele

Każda impreza jest wyjątkowa i istnieje wiele sposobów na zaaranżowanie sali zabaw. Marzysz o pięknej oprawie florystycznej? Zdecyduj się na wynajem wazonów ze szkła, klatek ozdobnych i świeczników. Skontaktuj się z nami, a doradzimy, jak wykorzystać te akcesoria i wyczarować przytulną, romantyczną atmosferę na przyjęciu.