Dlaczego ustawienie stołów na weselu ma znaczenie?

Celem przemyślanego rozmieszczenia stołów i krzeseł na sali weselnej jest skuteczna integracja gości i zapewnienie im komfortu podczas spożywania posiłków. Każdy powinien czuć się swobodnie i mieć dla siebie wystarczającą ilość miejsca. Wiele zależy oczywiście od metrażu pomieszczenia oraz tego, czy uwzględniono w nim obecność parkietu do tańca. Planując ustawienie stołów, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim:

  • wyeksponowanie miejsca dla pary młodej i jej rodziców – przeważnie zajmują oni oddzielny stolik, który jest odpowiednio udekorowany i oznaczony, aby wszyscy z łatwością mogli zlokalizować nowożeńców nawet na dużej sali,
    zapewnienie swobodnego przejścia – tak, aby każdy mógł przechodzić do toalety czy na parkiet bez konieczności przepraszania pozostałych gości i przeszkadzania im. Trzeba zatem zadbać o odpowiednie odstępy pomiędzy stołami,
  • staranne rozlokowanie osób – najbliższa rodzina czy znajomi powinni siedzieć przy jednym blacie lub blisko siebie, dzięki czemu będą mogli bez przeszkód rozmawiać. Unikniesz w ten sposób sytuacji, gdy zupełnie nieznajome osoby będą zmuszone do dzielenia ze sobą stolika, co może okazać się krępujące. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie winietek ślubnych z nazwiskami i planu rozmieszczenia gości. Wiele par młodych organizuje też specjalny stolik dla dzieci, jeśli biorą one udział w uroczystości,
  • zorganizowanie łatwo dostępnego bufetu, w którym można samodzielnie wybrać alkohole lub przyrządzić sobie ciepłe napoje i poczęstować się przekąskami z deski wędlin czy serów.

Jeśli planujesz imprezę w lokalu, z pewnością dużym ułatwieniem będzie wynajem stołów i krzeseł – zostaną one dostarczone pod wskazany adres, a po skończonym przyjęciu zabrane, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Ustawienie weselnych stołów – kilka polecanych sposobów

Zastanawiasz się, jak rozmieścić stoły na sali weselnej? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów. Ustawienie w podkowę lub literę E czy M będzie odpowiednie przy dużej liczbie gości – pozwala z łatwością wyeksponować parę młodą, która będzie dobrze widoczna. To dobre rozwiązanie, jeśli wybierzesz długie, prostokątne blaty. Planujesz zaprosić wiele osób? Nasza wypożyczalnia krzeseł ułatwi Ci to wyzwanie i zadba o wygodną przestrzeń dla każdego!

Rozmieszczenie stołów w kształcie litery T będzie trafne przy nieco mniejszej liczbie gości – wtedy u szczytu zasiądzie para młoda wraz ze świadkami i rodzicami, a wzdłuż długiego blatu pozostałe osoby biorące udział w imprezie. Należy pamiętać o zasadzie, zgodnie z którą najbliższa rodzina znajduje się blisko nowożeńców. Alternatywą jest ustawienie w U z dwoma rzędami stołów – wtedy jednak część osób będzie zwrócona do siebie plecami.

A co, jeżeli wybierasz okrągłe blaty? Wtedy najlepiej ustawić w centralnym punkcie sali parę młodą ze świadkami i rodzicami, a przy pozostałych stolikach gości dobranych stopniem pokrewieństwa lub wzajemną sympatią. Takie stoły można rozmieścić w sposób mieszany, pamiętając o odpowiednich odległościach pomiędzy nimi i zapewnieniu przestrzeni na swobodne odsuwanie krzesła i przechodzenie na parkiet czy do toalety.

Szukasz odpowiednich mebli na wesele?

Skorzystaj z oferty Eventchair! Postaw na wypożyczenie krzeseł i stołów, a także wynajem obrusów na wesele – ułatwi Ci to organizację przyjęcia i zapewni gościom odpowiednią ilość miejsca, aby komfortowo spędzili ten czas. W Eventchair oferujemy kompleksową obsługę i wsparcie w planowaniu uroczystości. Zapewniamy też dostęp do stylowych dekoracji ślubnych, dzięki którym sala zyska niepowtarzalny wystrój. Już dziś skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły współpracy!